Mleko kokosowe ma wiele zastosowań - zobacz jakie

Sklasyfikowane w : Zdrowe jedzenie - Tagi : mleko kokosowe, mleko roślinne

Artykuły

Ostatnie artykuły

Tagi

Ostatnie komentarze

Archiwa

RSS

mleko kokosowe zastosowania

Mleko kokosowe to produkt, który jest pozyskiwany z miąższu kokosa. Ma słodki zapach oraz wyraźny smak. Tego rodzaju mleko jest nie tylko egzotyczne, ale posiada także wiele cennych właściwości prozdrowotnych. Dodatkowo stanowi świetny zamiennik mleka odzwierzęcego, co jest szczególnie ważne dla osób na diecie wegańskiej lub z nietolerancją laktozy.

Gdzie znajduje zastosowanie mleko kokosowe?

Oprócz funkcji zamiennika tradycyjnego mleka, napój uzyskiwany z miąższu kokosa jest jednym z podstawowych składników dań kuchni azjatyckiej, np. curry. Mleko kokosowe będzie idealne jako element diety osób, które prowadzą zdrowy tryb życia oraz zwracają na jakość zjadanych produktów. Ze względu na obecność krótkich kwasów tłuszczowych w mleku kokosowym nie wpływa negatywnie na poziom cholesterolu we krwi oraz nie szkodzi na układ sercowy. Mleko kokosowe jest także niejednokrotnie używane w kosmetyce, zarówno w sklepowych produktach, ale także jako składnik domowej maseczki na twarz czy włosy. Zawartość wielu witamin tłuszczowych świetnie nawilża, regeneruje oraz odżywia.

Jak widać, mleko kokosowe to produkt warty uwagi, a jego wszechstronność i niesamowity smak sprawiają, że zawsze znajdzie zastosowanie w kuchni lub w domowym spa.Napisz komentarz

Jaka jest trzecia litera w słowie nbnd ?