Niedoceniany sok z buraka - poznaj jego magiczne właściwości

Sklasyfikowane w : Zdrowe jedzenie - Tagi : burak, buraki

Artykuły

Ostatnie artykuły

Tagi

Ostatnie komentarze

Archiwa

RSS

sok z buraka

Beeter to bomba witaminowa w postaci soku, zamkniętego w niewielkiej butelce. Jego skład jest w stu procentach naturalny – zawiera 90 % soku z buraków oraz 10 % soku z czerwonych porzeczek. Nie zawiera substancji słodzących ani sztucznych dodatków.  

Buraki słyną z tego, że są bogate w witaminy z grupy B, które mają dobroczynny wpływ na układ nerwowy. Oprócz tego wzmacniają pamięć i koncentrację, regulują ciśnienie krwi oraz pomagają przy zaburzeniach snu. Pomaga również regulować poziom cholesterolu. Buraki ze względu na zawarte w nich azotany uznane zostały jako naturalny doping.  

Pochodzące z polskich upraw czerwone porzeczki zalecane dla osób, które cierpią na dolegliwości ze strony układu trawiennego, oraz takich które borykają się z niestrawnością i zgagą. Oprócz tego pomagają w regulowaniu cukru we krwi i są źródłem wielu witamin z grupy B, niacyny, tiaminy, kwasu foliowego i ryboflawiny.  

Kwaśna czerwona porzeczka idealnie przełamuje słodki smak, jaki ma sok z buraka, dzięki czemu sok ma wyjątkowo orzeźwiający smak. 

Ze względu na dużą ilość witamin polecany szczególnie dla aktywnych osób oraz narażonych na intensywny wysiłek. Regularne spożywanie soku z buraka przynosi dla organizmu wiele korzyści.   Napisz komentarz

Jaka jest druga litera w słowie fgwdz ?